B82733F2901B001 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Triad Magnetics
In Stock: 0
Datasheet
68 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 900mA DCR 1.1Ohm (Typ)
B82733F2901B001
DigiKey Part Number
495-2789-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82733F2901B001
Description
CMC 68MH 900MA 2LN TH
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B82733F2901B001 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.1Ohm (Typ)
Voltage Rating - AC
500V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
1.043" L x 0.976" W (26.50mm x 24.80mm)
Height (Max)
0.551" (14.00mm)
Inductance @ Frequency
68 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
900mA