B82732F2801B001 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Triad Magnetics
In Stock: 0
Datasheet
39 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 800mA DCR 1.1Ohm (Typ)
B82732F2801B001
DigiKey Part Number
495-2774-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82732F2801B001
Description
CMC 39MH 800MA 2LN TH
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B82732F2801B001 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.1Ohm (Typ)
Voltage Rating - AC
500V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.965" L x 0.571" W (24.50mm x 14.50mm)
Height (Max)
0.531" (13.50mm)
Inductance @ Frequency
39 mH @ 10 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
800mA