B82559A9153A019 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82559A9153A019 |
Description | FIXED IND 15UH 12.15 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 12.15mOhm Max Nonstandard, 3 Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 12.15mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 2MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard, 3 Lead |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.807" L x 0.807" W (20.50mm x 20.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 11.4A | Height - Seated (Max) 0.390" (9.90mm) |