B82559A0392A013
DigiKey Part Number
495-1865-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1865-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1865-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559A0392A013
Description
FIXED IND 3.9UH 12A 4.8 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 12 A 4.8mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
B82559A0392A013 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
12A
DC Resistance (DCR)
4.8mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.512" L x 0.421" W (13.00mm x 10.70mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.234" (5.95mm)