B82559A0203A019
DigiKey Part Number
495-7421-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-7421-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559A0203A019
Description
FIXED IND 20UH 14.75 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
20 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 14.75mOhm Max Nonstandard, 3 Lead
DC Resistance (DCR)
14.75mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
2MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard, 3 Lead
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.807" L x 0.807" W (20.50mm x 20.50mm)
Current - Saturation (Isat)
10.6A
Height - Seated (Max)
0.398" (10.10mm)