B82498F3681J000
DigiKey Part Number
495-3436-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-3436-1-ND - Cut Tape (CT)
495-3436-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82498F3681J000
Description
FIXED IND 680NH 190MA 1.7 OHM
Detailed Description
680 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 190 mA 1.7Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82498F3681J000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.7Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
23 @ 50MHz
Series
Frequency - Self Resonant
300MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)