B82477P4333M000
DigiKey Part Number
495-5699-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5699-1-ND - Cut Tape (CT)
495-5699-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82477P4333M000
Description
FIXED IND 33UH 3.35A 52 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.35 A 52mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82477P4333M000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.5A
Mfr
Series
DC Resistance (DCR)
52mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)