B82422H1103K000
DigiKey Part Number
495-2638-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-2638-1-ND - Cut Tape (CT)
495-2638-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82422H1103K000
Description
FIXED IND 10UH 500MA 460 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 460mOhm Max 2-SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82422H1103K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
460mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
12 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)