B72650M0250K072
DigiKey Part Number
495-75991-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-75991-1-ND - Cut Tape (CT)
495-75991-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B72650M0250K072
Description
VARISTOR 39V 100A 3225
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 V 100 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 3225 (8063 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B72650M0250K072 Models
Category
Varistor Voltage (Max)
42.9 V
Current - Surge
100 A
Series
Energy
0.7J
Capacitance @ Frequency
850 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
25 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
31 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min)
35.1 V
Package / Case
3225 (8063 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
39 V