B72570D0120A060 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B72570D0120A060 |
Description | VARISTOR 16V 20A 1003 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1003 (2508 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B72570D0120A060 Models |
Category | Current - Surge 20 A |
Manufacturer TDK | Number of Circuits 1 |
Series | Capacitance @ Frequency 82 pF @ 1 MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Maximum DC Volts 12 V | Package / Case 1003 (2508 Metric) |
Varistor Voltage (Min) 16 V |