B72230M0321M401
DigiKey Part Number
495-B72230M0321M401-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B72230M0321M401
Description
VARISTOR 510V 25KA BOX 4 LEAD
Detailed Description
510 V 25 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Box, 4 Lead
EDA/CAD Models
B72230M0321M401 Models
Energy
445J
Capacitance @ Frequency
1600 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
320 V
Maximum DC Volts
420 V
Varistor Voltage (Min)
459 V
Varistor Voltage (Typ)
510 V
Base Product Number
Varistor Voltage (Max)
561 V