B72207S2321K311 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B72207S2321K311 |
Description | VARISTOR 510V 1.75KA DISC 7MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 510 V 1.75 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 561 V |
Manufacturer TDK | Current - Surge 1.75 kA |
Series | Energy 32J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 90 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 320 V | Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA) |
Maximum DC Volts 420 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 459 V | Package / Case Disc 7mm |
Varistor Voltage (Typ) 510 V | Base Product Number |