Image for B65611T0400G048 is not available
B65611T0400G048
DigiKey Part Number
B65611T0400G048-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B65611T0400G048
Description
FERRITE CORE P 400NH N48 2PCS
Detailed Description
Uncoated N48 Ferrite Core P (Pot Core) Type Length Width 1.417" (36.00mm) Diameter 0.433" (11.00mm) Height
Category
Tolerance
±2%
Effective Permeability (µe)
82.0
Diameter
1.417" (36.00mm)
Height
0.433" (11.00mm)
Inductance Factor (Al)
400 nH