B65611D0630A048
DigiKey Part Number
B65611D0630A048-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B65611D0630A048
Description
FERRITE CORE P 630NH N48 2PCS
Detailed Description
Uncoated N48 Ferrite Core P (Pot Core) Type Length Width 1.417" (36.00mm) Diameter 0.433" (11.00mm) Height
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B65611D0630A048 Models
Category
Tolerance
±3%
Effective Permeability (µe)
129.0
Diameter
1.417" (36.00mm)
Height
0.433" (11.00mm)
Inductance Factor (Al)
630 nH