B65531D0063A033
DigiKey Part Number
495-B65531D0063A033-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B65531D0063A033
Description
FERRITE CORE P 63NH M33 2PCS
Detailed Description
Uncoated M33 Ferrite Core P (Pot Core) Type Length Width 0.445" (11.30mm) Diameter 0.130" (3.30mm) Height
EDA/CAD Models
B65531D0063A033 Models
Category
Tolerance
±3%
Effective Permeability (µe)
50.0
Initial Permeability (µi)
750
Material
M33
Diameter
0.445" (11.30mm)
Inductance Factor (Al)
63 nH
Height
0.130" (3.30mm)