B59753C0120A070
DigiKey Part Number
495-76601-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B59753C0120A070
Description
SENSOR PTC 120OHM 25% DISC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PTC Thermistor 120 Ohms Disc, 13mm Dia x 7.5mm W
Category
Resistance Tolerance
±25%
Manufacturer
TDK
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Disc, 13mm Dia x 7.5mm W
Resistance @ 25°C
120 Ohms