B58035U7105M052
DigiKey Part Number
495-B58035U7105M052TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B58035U7105M052CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B58035U7105M052DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B58035U7105M052
Description
CAP CER 1UF 700V 4SMD
Detailed Description
1 µF ±20% 700V Ceramic Capacitor Stacked SMD, 4 J-Lead
EDA/CAD Models
B58035U7105M052 Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Stacked SMD, 4 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.291" W (6.00mm x 7.40mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.378" (9.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C