B58035U5205M052 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B58035U5205M052 |
Description | CERALINK FA2 2UF 500V 7'' |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 µF ±20% 500V Ceramic Capacitor Stacked SMD, 4 J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B58035U5205M052 Models |
Category | Features Low ESL (Stacked), High Temperature |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Stacked SMD, 4 J-Lead |
Capacitance | Size / Dimension 0.236" L x 0.291" W (6.00mm x 7.40mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.378" (9.60mm) |
Voltage - Rated | Lead Style J-Lead |
Operating Temperature -40°C ~ 150°C |