B57364S0300M000
DigiKey Part Number
495-B57364S0300M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57364S0300M000
Description
ICL 30 OHM 20% 6A 21MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 30 Ohms ±20% 6 A 0.827" (21.00mm)
EDA/CAD Models
B57364S0300M000 Models
Category
R @ 25°C
30 Ohms
Tolerance
±20%
Series
Current - Steady State Max
6 A
Packaging
Bulk
Diameter
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)