B57130S0100M000
DigiKey Part Number
495-B57130S0100M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57130S0100M000
Description
ICL S30 R25=10 IMAX=15A MAX ENEG
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms 15 A 1.299" (33.00mm)
Category
R @ 25°C
10 Ohms
Manufacturer
TDK
Current - Steady State Max
15 A
Series
R @ Current
79 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
1.299" (33.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)