B40910A7337M100
DigiKey Part Number
495-B40910A7337M100TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B40910A7337M100CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B40910A7337M100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B40910A7337M100
Description
CAP ALUM POLY HYB 330UF 35V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 14mOhm 4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
TDK
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
High Vibration
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
5.1 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.516" (13.10mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Voltage - Rated
35 V
Mounting Type
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance)
14mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C