B32933A3334K289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 305V Polyester, Metallized Radial
B32933A3334K289
DigiKey Part Number
B32933A3334K289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32933A3334K289
Description
CAP FILM 0.33UF 10% 305VAC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32933A3334K289 Models
Size / Dimension
1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Packaging
Tape & Box (TB)
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
305V
Features
85C/85% Humidity
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C