B32923C3474K289 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B32923C3474K289 |
Description | CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B32923C3474K289 Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 110°C |
Mfr | Mounting Type Through Hole |
Series | Package / Case |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Size / Dimension 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm) |
Capacitance | Termination PC Pins |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.886" (22.50mm) |
Voltage Rating - AC 305V | Applications EMI, RFI Suppression |
Voltage Rating - DC 630V | Ratings X2 |