ACM4520-901-2P-T000
DigiKey Part Number
445-6137-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6137-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6137-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM4520-901-2P-T000
Description
CMC 2.3A 2LN 900 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 900 Ohms @ 100 MHz 2.3A DCR 60mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACM4520-901-2P-T000 Models
Category
Current Rating (Max)
2.3A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
60mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.079" (2.00mm)
Impedance @ Frequency
900 Ohms @ 100 MHz