ACM2520-801-3P-T002
DigiKey Part Number
445-4842-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4842-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4842-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM2520-801-3P-T002
Description
CMC 150MA 3LN 800 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Line Common Mode Choke Surface Mount 800 Ohms @ 100 MHz 150mA DCR 1.6Ohm
EDA/CAD Models
ACM2520-801-3P-T002 Models
Category
Current Rating (Max)
150mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
1.6Ohm
Series
Voltage Rating - DC
20V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Number of Lines
3
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
800 Ohms @ 100 MHz