NLV25T-6R8J-EFD
DigiKey Part Number
445-16495-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16495-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16495-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV25T-6R8J-EFD
Description
FIXED IND 6.8UH 165MA 2.7 OHM
Detailed Description
6.8 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 165 mA 2.7Ohm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
NLV25T-6R8J-EFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.7Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
39MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)