NLV25T-012J-EFD
DigiKey Part Number
445-16429-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16429-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16429-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV25T-012J-EFD
Description
FIXED IND 12NH 500MA 270 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 270mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NLV25T-012J-EFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
270mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.05GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)