IFQ06-200ND300X200
DigiKey Part Number
445-IFQ06-200ND300X200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFQ06-200ND300X200
Description
RF EMI SHIELD SHEET 300MMX200MM
Detailed Description
RF EMI Shielding Sheet IFQ06 Non-Conductive, Double Sided 7.874" (200.00mm) X 11.811" (300.00mm) X 0.009" (0.24mm)
Category
Length
11.811" (300.00mm)
Width
7.874" (200.00mm)
Series
Thickness - Overall
0.009" (0.24mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C