IFQ06-100RN1HRX300
DigiKey Part Number
445-IFQ06-100RN1HRX300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFQ06-100RN1HRX300
Description
RF EMI SHIELD SHEET 100MX11.811"
Detailed Description
RF EMI Shielding Sheet IFQ06 Non-Conductive, Double Sided 11.811" (300.00mm) X 328.084' (100.00m) X 0.039" (1.00mm)
Category
Shape
Roll
Length
328.084' (100.00m)
Series
Width
11.811" (300.00mm)
Thickness - Overall
0.039" (1.00mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C