FK22C0G2J822JN006 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 1,112
Datasheet
8200 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FK22C0G2J822JN006
DigiKey Part Number
FK22C0G2J822JN006-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK22C0G2J822JN006
Description
CAP CER 8200PF 630V C0G RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FK22C0G2J822JN006 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)