FA18C0G2A391JNU00 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | FA18C0G2A391JNU00-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FA18C0G2A391JNU00 |
Description | CAP CER 390PF 100V C0G RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 390 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FA18C0G2A391JNU00 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Bulk | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case Radial |
Capacitance | Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) |
Tolerance ±5% | Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.098" (2.50mm) |