CKG57KX7S2A156M335JJ
DigiKey Part Number
445-10470-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10470-1-ND - Cut Tape (CT)
445-10470-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG57KX7S2A156M335JJ
Description
CAP CER 15UF 100V X7S SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
CKG57KX7S2A156M335JJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
SMD, J-Lead
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.138" (3.50mm)