CGJ4J3C0G2D222J125AA is Obsolete and no longer manufactured.
TDK
In Stock: 22,880
Datasheet
2200 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CGJ4J3C0G2D222J125AA
DigiKey Part Number
445-9188-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9188-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ4J3C0G2D222J125AA
Description
CAP CER 2200PF 200V C0G 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CGJ4J3C0G2D222J125AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)