CGA5L3X8R1H105M160AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA5L3X8R1H105M160AE |
Description | CAP CER 1UF 50V X8R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA5L3X8R1H105M160AE Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.075" (1.90mm) |