CGA4J1X8L1H684K125AC
DigiKey Part Number
445-CGA4J1X8L1H684K125ACTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA4J1X8L1H684K125ACCT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA4J1X8L1H684K125ACDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J1X8L1H684K125AC
Description
CAP CER 0.68UF 50V X8L 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8L 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGA4J1X8L1H684K125AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)