CGA4J1X5R1C106K125DC
DigiKey Part Number
445-CGA4J1X5R1C106K125DCTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA4J1X5R1C106K125DCCT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA4J1X5R1C106K125DCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J1X5R1C106K125DC
Description
AUTOMOTIVE GRADE,0805,X5R,16V,10
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Low ESL
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)