CGA3E3X7R1H474K080DE
DigiKey Part Number
445-CGA3E3X7R1H474K080DETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA3E3X7R1H474K080DECT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA3E3X7R1H474K080DEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E3X7R1H474K080DE
Description
AUTOMOTIVE GRADE SOFT TERM,0603,
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)