CGA2B3X7S2A152K050BB
DigiKey Part Number
445-6905-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6905-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6905-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA2B3X7S2A152K050BB
Description
CAP CER 1500PF 100V X7S 0402
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CGA2B3X7S2A152K050BB Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)