CGA2B2X8R1H221K050BD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA2B2X8R1H221K050BD |
Description | CAP CER 220PF 50V X8R 0402 EPOXY |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA2B2X8R1H221K050BD Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Epoxy Mountable, High Temperature |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.024" (0.60mm) |