C4532X7T2J224K200KE
DigiKey Part Number
445-8872-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8872-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8872-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7T2J224K200KE
Description
CAP CER 0.22UF 630V X7T 1812
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7T 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532X7T2J224K200KE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.126" (3.20mm)