C4532X7R1E106K250KA
DigiKey Part Number
445-3920-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3920-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3920-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7R1E106K250KA
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532X7R1E106K250KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)