C3225X7R1C156M250AB
DigiKey Part Number
445-3944-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3944-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3944-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7R1C156M250AB
Description
CAP CER 15UF 16V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X7R1C156M250AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)