C3216X8R2A473K085AA
DigiKey Part Number
445-2520-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2520-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2520-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X8R2A473K085AA
Description
CAP CER 0.047UF 100V X8R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216X8R2A473K085AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)