C0402X5R0J332M020BC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)
C0402X5R0J332M020BC
DigiKey Part Number
445-13500-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402X5R0J332M020BC
Description
CAP CER 3300PF 6.3V X5R 01005
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0402X5R0J332M020BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Obsolete
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)