B32934A3824K000
DigiKey Part Number
495-4365-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32934A3824K000
Description
CAP FILM 0.82UF 10% 305VAC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.82 µF Film Capacitor 305V Polyester, Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32934A3824K000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
305V