ADL3225V-470MT-TL000
DigiKey Part Number
445-174611-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174611-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174611-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADL3225V-470MT-TL000
Description
FIXED IND 47UH 500MA 900 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Unshielded Wirewound Inductor 500 mA 900mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADL3225V-470MT-TL000 Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
300mA
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)