WPC.25B.35
DigiKey Part Number
931-1409-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WPC.25B.35
Description
RF ANT 2.4GHZ CER PTCH MMCX 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ Ceramic Patch MMCX Female Adhesive
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
2
Packaging
Tray
Return Loss
-7dB
Part Status
Active
Gain
2dBi
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
MMCX Female
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Height (Max)
0.209" (5.30mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz