TG.35.8113
DigiKey Part Number
931-1363-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG.35.8113
Description
RF ANT 700MHZ/850MHZ WHIP TILT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
 Datasheet
EDA/CAD Models
TG.35.8113 Models
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
Manufacturer
Taoglas Limited
Number of Bands
10
Series
Gain
4.42dBi, 1.59dBi, 3.15dBi, 2.7dBi, 4.93dBi, 4.43dBi, 2.55dBi
Packaging
Bag
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
Cellular, Navigation, WiFi
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
Wide Band
Height (Max)
8.740" (222.00mm)
Frequency (Center/Band)
700MHz, 850MHz, 1.575GHz, 1.602GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz, 2.6GHz, 5.8GHz
Applications
CDMA, DCS, EDGE, GLONASS, GPRS, GPS, GSM, HSDPA, HSPA, LTE, PCS, UMTS, WCDMA, Wi-Fi
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.565GHz ~ 1.612GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.7GHz, 4.8GHz ~ 6GHz