PC60.07.0180AQ
DigiKey Part Number
931-PC60.07.0180AQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PC60.07.0180AQ
Description
WIDEBAND CELLULAR 90X15MM PCB AN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G, LTE, Wi-Fi Flat Patch I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
8
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
0.09dBi, 1.71dBi, 2.47dBi, 2.64dBi, 3.66dBi, 4.59dBi, 6dBi, 6.21dBi
Packaging
Bag
Power - Max
10 W
Part Status
Active
Features
Cable - 180mm
RF Family/Standard
Cellular, WiFi
Termination
I-PEX MHF1
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
657.5MHz, 752MHz, 892MHz, 1.4725GHz, 1.955GHz, 2.495GHz, 4.15GHz, 5.5375GHz
Height (Max)
0.042" (1.06mm)
Frequency Range
617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 806MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.427GHz ~ 1.518GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 5GHz, 5.15GHz ~ 5.925GHz