L37S200D15M
DigiKey Part Number
L37S200D15M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L37S200D15M
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 200A
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 200A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Unidirectional Module
Category
Output
Ratiometric, Voltage
Mfr
Linearity
±1%
Series
Voltage - Supply
15V
Packaging
Tray
Response Time
3µs
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
20mA
For Measuring
DC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C